Beata Kaczyńska

Beata KaczyńskaHistoria mojego zawodowego życia biegnie dwutorowo. Od początku swojej kariery pracowałam jako psychoterapeuta oraz trener prowadzący warsztaty dla tzw. biznesu. W 2008 roku psychoterapia ustąpiła miejsca coachingowi. Dziś swoje 13-letnie doświadczenie pracy w roli psychoterapeuty łączę z przygotowaniem coachingowym prowadząc coachingowe interwencje kryzysowe. Chętnie pracuję z klientami, którzy potrzebują profesjonalnej przestrzeni dla siebie w sytuacjach nagłych, wymagających ważkich decyzji strategicznych lub poradzenia sobie z własnymi reakcjami emocjonalnymi. Poza tym lubię pracować z osobami, które po prostu są ciekawe siebie samych i mają ochotę choćby na małe zmiany. Temat/cel sesji w tym kontekście jest drugorzędny i nie ma znaczenia, czy jest to tzw. life coaching, czy executive coaching.

Cenię też swoje dwudziestoletnie doświadczenie trenerskie, gdyż daje mi wgląd w realia wielu środowisk biznesowych, różnych branż i stanowisk, co mogę wykorzystać także w pracy coachingowej. Przeszkoliłam wiele setek osób z bardzo rozmaitych tematów, dzisiaj jednak najchętniej prowadzę warsztaty, w których mogę wykorzystać swoje umiejętności coachingowe zapraszając uczestników do odkrywania swego naturalnego potencjału: szkolenia Train The Trainer, treningi autoprezentacyjne oraz coachingowe.

Działałam także jako asesor w procesach rekrutacyjnych oraz projektach typu Assessment Center i Development Center a od 2012 r. jestem licencjonowanym konsultantem MBTI ® (Myers-Briggs Type Indicator) – narzędzia do badania osobowości i rozwoju własnego potencjału.

Ukończyłam psychologię na UW. Przez wiele lat współpracowałam z Norman Benett Academy jako wiodący wykładowca i superwizor tej szkoły. Posiadam certyfikat Master&Team Coach NB Academy. Jestem nauczycielem, superwizorem i coachem innych trenerów i coachów.
I jednocześnie sama się od nich uczę…

Czym jest dla mnie coaching?

Największa zmiana w moim zawodowym życiu miała miejsce wtedy, gdy uwierzyłam w pełni w to, że po pierwsze każdy sam jest za siebie odpowiedzialny a po drugie, że często nie potrzeba prowadzić terapeutycznych poszukiwań w przeszłości, by zmienić swoje „dziś”. Był to dla mnie krok milowy, gdyż jako psycholog, psychoterapeuta a także – o dziwo – trener pracujący dla biznesu – swą dotychczasową filozofię zawodową wiązałam z przesłaniem wielu terapeutycznych szkół: w Twojej przeszłości leży klucz do Twego obecnego szczęścia. Teraz wiem już, że każdy z nas jest zdecydowanie kimś więcej, niż sumą swych życiowych przygód i że w każdym momencie swej historii możemy zechcieć odkryć – lub dopuścić do głosu – swoje potrzeby, pomysły i decyzje. Wiem też, że może być to proces dynamiczny i lekki a jednak przynoszący realną zmianę, jeśli nie życia, to na pewno samopoczucia człowieka. I tym jest dla mnie coaching.