Aleksandra Marszał-Bohdziul

Aleksandra Marszał-BohdziulGdy po raz pierwszy sięgnęłam po książkę o tematyce coachingowej, nie spodziewałam się, że ten ruch zapoczątkuje wielką zmianę w moim życiu. Ukończywszy studia w Szkole Głównej Handlowej wspinałam się po kolejnych stopniach prężnej kariery menedżerskiej w dużych korporacjach finansowych. Począwszy od uczestnictwa w programie „Talent Managment Trainee” w grupie ING, poprzez kolejne stanowiska, rozwijałam swoje umiejętności zarządzania ludźmi i projektami. Moja praca dawała mi wiele ciekawych wyzwań i możliwości rozwoju, brakowało mi jednak głębokiego poczucia sensu w tym, co robię. Po ukończeniu pierwszego kursu coachingowego aktywnie zajęłam się coachingiem, szkoleniami, a następnie od 2010 roku prowadzeniem kursów coachingowych i szkoleniem coachów (w ramach Akademii Norman Benett, studiów podyplomowych WSM i Akademii Pricewaterhouse Coopers).

Zwieńczeniem tej ścieżki było założenie własnej Szkoły Coachingu WINGS. Obecnie prowadzę również autorskie warsztaty rozwoju osobistego i organizuję podróże coachingowe. Prywatnie jestem od 15 lat w związku z ukochanym mężczyzną, z którym wspólnie jesteśmy rodzicami trójki łobuzów. Ostatnio odkrywam dla siebie konie i tenis. Uwielbiam kameralne koncerty na żywo, przypowieści i opowieści, jeziora, lasy i ogniska.

Czym jest dla mnie coaching?

Coaching to dla mnie spotkanie, w ramach którego tworzy się nowa jakość. Poprzez relację, która powstaje w procesie coachingowym, Klient zyskuje możliwość odkrycia dla siebie nowych obszarów działania, nieujawnionych potencjałów i w efekcie zmiany nieużytecznych dla siebie wzorców i schematów. Klient decyduje o rozpiętości i głębokości swojego procesu coachingowego, a robi to poprzez swoją gotowość do pracy nad poszczególnymi tematami lub obszarami. Tym samym coaching może być pomocny w rozwikłaniu najróżniejszych kwestii biznesowych i życiowych, począwszy od znalezienia nowej strategii sprzedaży, po odnalezienie sensu życia.