Przystanek Obecność

Obecność. Przypomnij sobie jakiekolwiek wydarzenie z wczorajszego dnia. Jeśli wolisz, możesz wyobrazić sobie to, co będzie się dziać jutro. “Jutro” podobnie jak “wczoraj” pojawia się w Twoim umyśle jedynie w tym momencie, w którym je przywołujesz, czyli w Twoim teraz. Niezależnie od tego, czy wspominasz czy tworzysz fantazje na temat przyszłości – robisz to zawsze i tylko w chwili obecnej. A więc wszystko co robisz, robisz zawsze TERAZ.

Jesteśmy tak przyzwyczajeni do koncepcji czasu, że rzadko kiedy przyglądamy się temu zjawisku z uwagą. Jednak kiedy zatrzymamy się na chwilę, tj. przestaniemy się czymkolwiek zajmować i doświadczymy chwili taką jaką ona jest – przyjmując wszystkie sygnały, które docierają do nas za pomocą zmysłów – dostrzeżemy, że to nie czas biegnie, tylko my i wszytko wokół nas porusza się. Co więcej, nie jest istotne dokąd zmierzamy, a gdzie i na co kierujemy swoją uwagę. Uwagę, czyli oczy i uszy umysłu.

Przystanek Obecność to spotkania bez doktryn, dogmatów i wysublimowanych rytuałów. To otwarte interaktywne zajęcia, których celem jest nauka doświadczania chwili obecnej i jego praktycznego stosowania w życiu codziennym. Nie potrzebujesz się zapisywać. Nie potrzebujesz uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Przychodzisz kiedy chcesz. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie – we wtorki – w godzinach 19.00-21:00. Wstęp wolny.

Jedyne co masz, to chwila obecna i od tego jak bardzo jesteś obecny w tej chwili, zależy jakość Twojego życia.

---

Prowadzący:

Julian Stec

Najbliższe spotkania:

29 maja 2018

12 czerwca 2018

26 czerwca 2018

Czas:

19:00 – 21:00

Cena:

Wstęp wolny

Miejsce:

ul. Ksawerów 3, Warszawa (biuro ClockWork)

Biuro Coworkingowe ClockWork

---